T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul Yakacık
Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Basında Biz


basindabiz.JPG

13 Şubat 2014 tarihinde Milliyet gazetesinin internet sitesinde yayınlalan hastanemiz haberi;

  Kartal Belediyesi, Yakacık Doğum Evi ve Çocuk Hastanesi’nin güzel bir görünüme kavuşması için çevre düzenlemesini sürdürüyor.
   Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2013 yılında Yakacık Çarşı Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Yakacık Doğum Evi ve Çocuk Hastanesi’nin duvarlarını yenileyerek hastane çevresini güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamıştı. Belediye, hastanenin bahçesinde başlattığı çalışmayı peyzaj ve zemin döşeme düzenlemesiyle devam ediyor. Çalışmalar kapsamında hastalar için dinlenme ve çocuk için de Oyun alanı kuruluyor.
Düzenlemeleri gerçekleştirirken amaçlarının Kartal’ı daha modern hale getirmek olduklarını söyleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Bu kapsamda Yakacık Doğum Evi ve Çocuk Hastanesi’nin duvarlarını geçen yıl yenileyerek kötü görünümden kurtarmış ve güzel bir görünüme kavuşturmuştuk. Şimdi de hastane bahçesinde yaptığımız çevre düzenlemesiyle hastane bahçesinin güzel bir görünüme kavuşmasını, hastaların da huzurlu bir ortamda bulunmasını sağlıyoruz. Kartal halkına hizmet bize huzur veriyor. Kartal’a estetik ve güzellik katacak çalışmalar yapıyoruz. İhtiyaç duyulan alanlarda yenileme çalışmalarına devam edeceğiz” diye konuştu.